AmnioCheck test na wyciek wód płodowych 1szt

25,00 zł
Brutto

AmnioCheck test do wykrywania wycieku płynu owodniowego.

Każdy test pakowany jest osobno.  

Jest łatwym w użyciu domowym testem in vitro do wykrywania wycieku płynu owodniowego, dzięki któremu można wykryć wyciek płynu owodniowego w przypadku ryzyka takiego wycieku.

Ilość

  • Najbezpieczniejsze systemy płatności! Najbezpieczniejsze systemy płatności!
  • Wysyłka już następnego dnia roboczego! Wysyłka już następnego dnia roboczego!
  • Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni! Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni!

Czym jest płyn owodniowy (wody płodowe)?

Płyn owodniowy to podobna do wody substancja otaczająca płód w macicy. Płód rośnie w worku owodniowym 
wypełnionym płynem owodniowym podczas ciąży. Worek owodniowy tworzy się około 12 dni po zajściu w ciążę.
Kiedy twoje wody odejdą (oznaka porodu), twój worek owodniowy pęknie i płyn owodniowy wycieknie z twojej pochwy.

Nietrzymanie moczu w ciąży czy wyciek wód płodowych?

Sporo przyszłych mam ma rozterki przy ocenie wycieku płynu na bieliźnie czy wkładce podczas ciąży. Zastanawia się czy musi się już udać do szpitala z powodu zbliżającego się porodu. W tym celu szwajcarska firma PrimaLab po latach badań wprowadziła wkładki pomagające dać komfort sprawdzenia wycieku pod kątem wód płodowych w domu.

Na pewno ważnym aspektem sączenia wód płodowych będzie, w którym tygodniu ciąży jest pacjentka. Za przedwczesne odejście wód płodowych uznaje się, jeśli odejdą przed 38 tygodniem ciąży. 

W każdym przypadku zawsze ważne jest skonsultowanie się z lekarzem lub położną.

Dla kogo jest przeznaczony Amniocheck ?

Wyrób Amniocheck zalecany jest dla kobiet ciężarnych znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka, jak i spoza tej grupy. Wyciekające wody płodowe zwiększają ryzyko infekcji zarówno dla matki jak i płodu, dlatego wczesne wykrycie może:

- zapobiec powikłaniom lub przedwczesnemu porodowi

- pomóc w zidentyfikowaniu możliwego przerwania błon płodowych, zwłaszcza po amniopunkcji 

- pomóc w potwierdzeniu odejścia wód płodowych, aby pacjentka mogła dotrzeć do szpitala na czas w celu bezpiecznego przeprowadzenia akcji porodowej

 Jak działa? 

 Wyrób medyczny Amniocheck to wkładka, która pod wpływem zmiany pH (podwyższone pH charakteryzuje się przy wycieku wód płodowych w odróżnieniu od moczu) zmienia barwę na niebieski lub zielony (o dowolnym natężeniu). 

Zmiana z koloru żółtego na niebieski lub zielony w którejkolwiek części wkładki świadczy o możliwym wycieku wód płodowych - należy to niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Pasek pełniący funkcję wskaźnika we wkładce może zmienić barwę na niebieską też w przypadku infekcji pochwy - z tego powodu przy zmianie barwy wkładki jest ważny kontakt z lekarzem.

Jak używać wkładek Amniocheck?

Wkładka po wyjęciu z opakowania ma wskaźnik w kolorze jasnożółtym. Powinna być umieszczona w bieliźnie (może być noszona jak zwykła wkładka do 12 godzin) bezpośrednio przy pochwie pacjentki. Gdy pacjentka poczuje wyciek płynu należy zdjąć wkładkę i odczekać 15 minut. Po tym czasie sprawdź czy kolor wkładki uległ zmianie. 

Zawartość opakowania:

 Wkładki są pakowane pojedynczo w saszetkach. 

Odczytywanie wyników:

 Wyniki należy odczytać po 15 minutach od chwili zdjęcia wkładki z bielizny. AmnioCheck jest prostym, domowym testem, który umożliwia wykrycie ewentualnego wycieku płynu owodniowego w przypadku wystąpienia ryzyka takiego wycieku. 

Test jest w postaci wkładki chigienicznej zakładanej do bielizny i umożliwia normalne funkcjonowanie. Po pierwszych oznakach wilgoci należy wkładkę wyjąć i sprawdzić jej zabarwienie po upływie 10 minut. Jeśli zabarwienie jest koloru niebieskiego lub zielonego oznacza to że prawdopodobnie doszło do wycieku płynu owodniowego lub do infekcji pochwy. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli wkładka zabarwiła się na żółto, to doszło do wycieku moczu, co zdarza się niestety w ciąży. 

Przed zastosowaniem proszę zapoznać się z ultką dołączoną do testu. 

5030
12 produkty/ów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć