Silon SES 13cm x 25cm

360,00 zł
Brutto

Silon SES to nowoczesny silikonowy opatrunek do leczenia różnego rodzaju blizn i keloidów. Skuteczny i łatwy w stosowaniu plaster na blizny stosowany regularnie zmniejsza i rozjaśnia blizny, niweluje i zmiękcza zgrubienia zostawiając skórę zdrową i gładką. 

Ilość
Oczekiwanie na dostawę

  • Najbezpieczniejsze systemy płatności! Najbezpieczniejsze systemy płatności!
  • Wysyłka już następnego dnia roboczego! Wysyłka już następnego dnia roboczego!
  • Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni! Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni!

Silon SES –grubszy, przeźroczysty, elastyczny opatrunek na blizny wielokrotnego stosowania.

Silon SES plaster na blizny to opatrunek bardzo mocny i trwały który, można nosić nawet 2,5 do 3 miesięcy. Jest miękki (nie tak plastyczny jak cieńszy Oleeva Clear) i dobrze przylega (lepiej zachowuje się na większych powierzchniach), choć nie jest pokryty klejem. Nie przesuwa się na skórze i poddaje się wszelkim ruchom ciała. Ze względu na brak kleju i dłuższe stosowanie, w tym konieczne mycie i suszenie - opatrunek na blizny wymaga dodatkowego mocowania. Silon powinien być stosowany na zagojone blizny (ok. 3 tygodnie po zdjęciu szwów). Nie należy go aplikować na otwarte rany.

Silikonowy plaster na blizny znacznie zmniejsza zmiany powstałe m.in. w wyniku zabiegów chirurgicznych czy urazów i poparzeń. Opatrunki można też stosować profilaktycznie po zabiegu (gdy rana się zagoi) w celu zapobieżenia ewentualnym śladom na skórze.

Silon SES (Silcone Elastomer Sheeting) jest opatrunkiem przeznaczonym do stosowania na blizny zwykłe, przerostowe i keloidy. Zapobiega ich powstawaniu i powoduje, że blizny stają się bardziej miękkie, rozjaśnione i uzyskuje się ich lepszy wygląd estetyczny. Poprawia również powierzchnię i kolor blizny.
Silon jest miękkim opatrunkiem o wydłużonym czasie użytkowania. Przeznaczony jest on do wielorazowego użytku w okresie od jednego do trzech miesięcy.

Przed zakupem plastra na blizny należy wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj opatrunku Silon. Istnieją trzy rodzaje Silonów w trzech rozmiarach:

·          Oleeva Clear - cienki i przeźroczysty do stosowania przez ok. 1,5 miesiąca

·          Olleva Fabric - cienki i z jednej strony pokryty materiałem w cielistym kolorze do stosowania przez ok. 1,5 miesiąca

·          Silion SES - grubszy i przeźroczysty do stosowania przez ok. 2,5 - 3 miesiące

·          Każdy typ występuje w rozmiarach: 4cm x 13cm, 13cm x 13cm, 13cm x 25cm

W celu pełnego pokrycia blizny, należy wybrać rozmiar pozwalający na pozostawienie dodatkowej krawędzi wokół blizny szerokości ok. 1 cm. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można przyciąć każdy opatrunek Silon tak, aby uzyskać odpowiedni anatomiczny kształt i rozmiar.

Materiał: silikon, teflon

 

Produkty rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

5053

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć