Solgar Magnez cytrynian

62,00 zł
Brutto

Magnez bierze udział w wielu procesach w ludzkim organizmie (układ mięśniowy, układ krążenia, gospodarka wapniowa, układ nerwowy i inne). Jedną z lepiej przyswajalnych postaci magnezu jest cytrynian, który jest łagodny dla żołądka. Łatwo i szybko się wchłania.

Ilość

  • Najbezpieczniejsze systemy płatności! Najbezpieczniejsze systemy płatności!
  • Wysyłka już następnego dnia roboczego! Wysyłka już następnego dnia roboczego!
  • Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni! Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni!

Magnez bierze udział w wielu procesach w ludzkim organizmie (układ mięśniowy, układ krążenia, gospodarka wapniowa, układ nerwowy i inne). Najskuteczniejszą formą jego uzupełniania jest 100% chelat aminokwasowy, następnie cytrynian, glukonian, mleczan i tlenek. Forma cytrynianu zapewnia wysoką przyswajalność magnezu (powyżej 90%). Dodatkowo technologia wytwarzania z naturalnych składników sprawia, że tabletka jest trawiona bez wysiłku ze strony układu pokarmowego, rozpada się w ciągu kilku minut i do zjonizowania wymaga mniej kwasu żołądkowego niż inne formy (np. tlenek). Dlatego cytryniany poleca się osobom z zaburzeniami trawienia i osobom starszym. Przyswajanie magnezu wspomaga przyjmowanie go z wapniem, cynkiem lub borem. Zalecane dawki magnezu to 100 do 400 mg dziennie. 

Jednym z ważniejszych zadań magnezu jest regulowanie poziomu wapnia w kościach i zębach. Jest on potrzebny np. do wiązania wapnia w szkliwie zębów, może zwiększać aktywność witaminy D, która ułatwia wchłanianie wapnia. Okazało się że dla sprawności układu szkieletowego suplementacja magnezu jest prawie tak samo ważna jak wapnia. Udział magnezu w metabolizmie wapnia zapobiega również negatywnej jego alokacji np. w nerkach czy naczyniach krwionośnych. Magnez jest niezbędny do rozkurczania mięśni (wapń ułatwia skurcze), a także wpływa na funkcjonowanie mięśni przez oddziaływanie na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym. Brak magnezu często objawia się kurczami, drganiami i drżeniem mięśni wywołanymi przez zaburzenie w przewodzeniu impulsów w neuroprzekaźnikach. Wpływ magnezu na mięśnie sprawia, że jest on ważny dla układu krążenia i zapobiegania licznym chorobom serowym i naczyniowym (arytmia, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca, choroby naczyń obwodowych). Niedoborom magnezu często towarzyszy zmęczenie. Wynika to z udziału tego pierwiastka w metabolizmie węglowodanów, a także w syntezie i wydzielaniu insuliny. Badania wykazują udział magnezu w gospodarce hormonalnej kobiet przez co jego niedobór może uwidocznić się w nasileniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w czasie ciąży wzrasta o 50% (z 300 do 450 mg) zapotrzebowanie organizmu na magnez. Związane jest to z potrzebami łożyska, a później w czasie karmienia piersią, z koniecznością uzupełniania strat wydalanych z mlekiem. 

Wskazania:

  • skurcze i drgania mięśni

  • osłabienie pracy serca (zawroty głowy, arytmia, kołatanie serca)

  • zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej (drgania powiek, sztywność mięśni, mrowienie w kończynach)

  • ciąża (profilaktyka nadciśnienia, skurcze mięśni)

  • słaba tolerancja na stres (napięcia nerwowe, lęki)

Dawkowanie: 1 do 2 tabletek dziennie

Opakowanie: 60 tabletek

Zapewnia kurację: 60 do 30 dni

Skład:

Dwie tabletki zawierają:

Magnez (cytrynian magnezu)……………….400 mg

11316
3 produkty/ów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć