Solgar Magnez chelat aminokwasowy

60,00 zł
Brutto

Magnez bierze udział w wielu procesach w ludzkim organizmie (układ mięśniowy, układ krążenia, gospodarka wapniowa, układ nerwowy i inne). Najskuteczniejszą formą jego uzupełniania jest 100% chelat aminokwasowy, który wyróżnia się małą masą cząsteczkową, stabilnością pH w procesie trawienia i neutralnością (nie wchodzą w reakcję z innymi składnikami diety).

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 • Najbezpieczniejsze systemy płatności! Najbezpieczniejsze systemy płatności!
 • Wysyłka już następnego dnia roboczego! Wysyłka już następnego dnia roboczego!
 • Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni! Możliwość zwrotu towaru przez 14 dni!

Magnez bierze udział w wielu procesach w ludzkim organizmie (układ mięśniowy, układ krążenia, gospodarka wapniowa, układ nerwowy i inne). Najskuteczniejszą formą jego uzupełniania jest 100% chelat aminokwasowy, który wyróżnia się małą masą cząsteczkową, stabilnością pH w procesie trawienia i neutralnością (nie wchodzą w reakcję z innymi składnikami diety).

Jednym z ważniejszych zadań magnezu jest regulowanie poziomu wapnia w kościach i zębach. Jest on potrzebny np. do wiązania wapnia w szkliwie zębów, może zwiększać aktywność witaminy D, która ułatwia wchłanianie wapnia. Okazało się że dla sprawności układu szkieletowego suplementacja magnezu jest prawie tak samo ważna jak wapnia. Udział magnezu w metabolizmie wapnia zapobiega również negatywnej jego alokacji np. w nerkach czy naczyniach krwionośnych. Magnez jest niezbędny do rozkurczania mięśni (wapń ułatwia skurcze), a także wpływa na funkcjonowanie mięśni przez oddziaływanie na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym. Brak magnezu często objawia się kurczami, drganiami i drżeniem mięśni wywołanymi przez zaburzenie w przewodzeniu impulsów w neuroprzekaźnikach. Wpływ magnezu na mięśnie sprawia, że jest on ważny dla układu krążenia i zapobiegania licznym chorobom serowym i naczyniowym (arytmia, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca, choroby naczyń obwodowych). Niedoborom magnezu często towarzyszy zmęczenie. Wynika to z udziału tego pierwiastka w metabolizmie węglowodanów, a także w syntezie i wydzielaniu insuliny. Badania wykazują udział magnezu w gospodarce hormonalnej kobiet przez co jego niedobór może uwidocznić się w nasileniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w czasie ciąży wzrasta o 50% (z 300 do 450 mg) zapotrzebowanie organizmu na magnez. Związane jest to z potrzebami łożyska, a później w czasie karmienia piersią, z koniecznością uzupełniania strat wydalanych z mlekiem.

Wskazania:

 • skurcze i drgania mięśni

 • osłabienie pracy serca (zawroty głowy, arytmia, kołatanie serca)

 • zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej (drgania powiek, sztywność mięśni, mrowienie w kończynach)

 • ciąża (profilaktyka nadciśnienia, skurcze mięśni)

 • słaba tolerancja na stres (napięcia nerwowe, lęki)

Preparat zawiera magnez w postaci 100% chelatu aminokwasowego charakteryzując się najlepszą wchłanialnością, ponieważ odznacza się:

 • małą masą cząsteczkową – na tyle mała wielkość, aby umożliwić ich bezproblemowe przenikanie przez ściany jelit do krwioobiegu,

 • stabilnością – która jest zachowana we wszystkich zakresach pH występujących w procesie trawienia,

 • neutralnością – chelaty aminokwasowe są neutralne, a przez to nie wchodzą w reakcję z innymi składnikami diety (np. fitynami, witaminą E, witaminą C, z witaminami z grupy B), jak również z lekami.

Chelat aminokwasowy to najskuteczniejsza forma uzupełniania magnezu, ale inne formy takie jak cytrynian i glukonian również wyróżniają się wysokim stopniem wchłanialności, najgorzej przyswajalną postacią są mleczan i tlenek. Warto przyjmować magnez w towarzystwie wapnia, boru lub cynku, gdyż podnoszą skuteczność wchłaniania.

Dawkowanie: 1 do 4 tabletek dziennie

Opakowanie: 100 tabletek

Zapewnia kurację: 25 do 100 dni

Skład:

Jedna tabletka zawiera:

Magnez (diglicynian, tlenek)……………….100mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, fosforan dwuwapniowy

Substancja przeciwzbrylająca: roślinny kwas stearynowy

Substancja poślizgowa:hydroksypropylometyloceluloza

Guma roślinna, Glicerol

*patenty produkcyjny Albion International Inc. zarejestrwane w USA nr 5516925 i 6716814

4954
1 produkt

Zobacz także

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć